يکشنبه ٢٢ فروردين ١٤٠٠ فارسي|English|اردو
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پيوندها|نقشه سايت|تماس با ما
Title
NewsletterSignup
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
NewsletterSignup


  چاپ        ارسال به دوست

news

گالری‌گردی در آخرین روزهای زمستان

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، گالری‌ها و مراکز هنری تهران در اواسط ماه اسفند میزبان نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی برای بازدید اهالی فرهنگ و هنر پایتخت هستند. 

** «پرواز رنگ‌ها» در صبا
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی با عنوان «پرواز رنگ‌ها» پنجشنبه 16 اسفندماه از ساعت 16 تا 19 در نگارخانه استاد فرشچیان و لرزاده مجموعه صبا برگزار می‌شود و تا 23 اسفند ماه ادامه خواهد داشت. گروه هنری ویولت این نمایشگاه را با همکاری انجمن هنرهای تجسمی تهران و انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران برگزار می‌کند. 
علاقه‌مندان بازدید از نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت 10 تا 18 به جز روزهای تعطیل به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی خیابان برادران شهید مظفر پلاک 125 موسسه صبا نگارخانه استاد فرشچیان و لرزاده مراجعه کنند.

** «نقاشی، حجم، پرفورمنس» در گالری خط سفید
نمایشگاه آثار نقاشی، حجم و پرفورمنس پویا جمالی جمعه 17 اسفند در گالری خط سفید افتتاح می‌شود و تا 24 اسفند ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه در خیابان ولیعصر، روبروی جام جم، کوچه پروین، پلاک 22 واقع شده است.

** «کافه گرافی» در ایرانشهر
نمایشگاه انفرادی نقاشی و چیدمان هانی نجم عصر جمعه ۱۷ اسفند در کافه‌گالری تماشاخانه‌ایرانشهر افتتاح می‌شود و تا پنجشنبه ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه در خیابان ایرانشهر، پارک هنرمندان، تماشاخانه‌ایرانشهر واقع شده است.

** «دالان ذهن» در نگارخانه گل‌های داودی
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی با عنوان «دالان ذهن» که توسط رویا شهسوار گردآوری شده است،عصر جمعه 17 اسفند در نگارخانه گل‌های داودی افتتاح می شود و تا چهارشنبه 22 اسفند ادامه خواهد داشت.
این گالری در خیابان آیت الله طالقانی، بین حافظ و شهید نجات الهی، پلاک 263 واقع شده است.

** «دوغ» در گالری شکوه
نمایشگاه انفرادی نقاشی های مارال سلطانی عصر جمعه 17اسفند در گالری شکوه افتتاح می شود و تا چهارشنبه 22 اسفند ادامه خواهد داشت.
گالری شکوه واقع در فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 است.

** «اتفاق» در نگارخانه محیا
نمایشگاه انفرادی عکس های مونا طاهری با عنوان «اتفاق» عصر جمعه 17اسفند در نگارخانه محیا افتتاح می شود و تا پنجشنبه 23 اسفند ادامه خواهد داشت.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «ابرها ناگهان شروع به باریدن کردند. انگار آسمان هم با من همراه شده بود به یاد نمی آورم تنها چیزی که در خاطرم است، خیس باران شده بودم و زمانی طولانی در انتظار پایان آن. بعد از مدتی سرم را بالا گرفتم و به آسمان نگاه کردم ابرها مانند پنبه های سفید در آسمان با وزش باد به این سو و آن سو پرواز می کردند. شهری که آسمانش همیشه دوداندود بود به یکباره آنقدر زیبا شده بود که شوق پرواز را در انسان زمزمه می کرد.»
این نمایشگاه در بلواراندرزگو، تقاطع قیطریه، خیابان شهید سلیمانی غربی (حکمت غربی) خیابان محسن کریمی، بن بست اول (مینا)، شماره ٣ واقع شده است.

** «جشنواره ملی عکس آب» در موزه فلسطین 
نمایشگاه چهارمین دوره جشنواره ملی عکس آب دوشنبه 13 اسفندماه با شعار «آب برای همه» هم‌زمان با بزرگداشت روز ملی آب در موزه فلسطین موسسه صبا افتتاح ‌شد.
در این نمایشگاه 60 اثر منتخب از میان 6 هزار و 32 اثر رسیده به دبیرخانه در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
جشنواره ملی آب با مشارکت مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، کمیسیون ملی یونسکو در ایران و موزه فلسطین وابسته به موسسه صبا برگزار می‌شود.
این نمایشگاه تا 20 اسفندماه همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت 10 تا 18 در موزه فلسطین واقع در خیابان ولیعصر (عج) خیابان بزرگمهر، خیابان برادران شهید مظفر پلاک 74 میزبان علاقه مندان خواهد بود.

** «دیروز و امروز» در گالری فرمانفرما
نمایشگاه نقاشی های مسعود نهاوندی با عنوان «دیروز و امروز» جمعه 10 اسفند در گالری فرمانفرما افتتاح شد و تا جمعه 24 اسفند 1397 ادامه خواهد داشت.
این هنرمند که دانش آموخته رشته نقاشی از پاریس و بوردو است، اکنون حاصل تجربیات 40 ساله خود را پس از سال ها زندگی در غربت، در گالری فرمانفرما به نمایش می گذارد. لازم به ذکر است که تمامی این آثار در مکتب سورئالیسم خلق شده اند. 
«دیروز و امروز» عنوانِ این نمایشگاهِ نهاوندی ست و مروری دارد بر تجربه سالیان متوالی حرکت در جریان سیالِ جهانِ پیرامونِ این هنرمند. گاهی اوقات انسان از دیدن کارهایش به این احساس می رسد که گویی هنرمند خارج از این جهان فیزیکی و پر ازدحام در جهانی خارج از الگوهای زمینی به سر می برد و همچنین سادگی در حباب های شفاف وی بگونه ای اثرگذار در درون انسان رخنه می کند چنان که انسان ناخودآگاه همه چیز را به حباب ها می‌سپارد و به سبکبالی آن به پرواز در می‌آید. 
این نمایشگاه در خیابان کریمخان زند، خردمند شمالی، کوچه اعرابی 2 واقع است.

** «باغ مدور خاطره» در نگارخانه برگ
مجموعه‌ای از آثار نقاشی و عکس گروهی از هنرمندان ایرانی 10 اسفند تا 31 اریبهشت در نگارخانه برگ به نمایش درمی‌آید.
نمایشگاه گروهی نقاشی و عکس «باغ مدور خاطره» در نگارخانه برگ برگزار می‌شود.
در این نمایشگاه آثاری از ثمیلا امیرابراهیمی، فرح اصولی، پونه اوشیدری، لادن بروجردی، حسین تمجید، آهو حامدی، شهلا حبیبی، آزاده رزاق دوست، سهراب سپهری، سپیده سحر، همایون سلیمی، زهرا شفیع، سرمه عرب، ناصر عصار، سمیرا علیخانزاده، مینا غازیانی، بهرام غنچه پور، سروناز فارسیان، الهام فاطمی، رعنا فرنود، صمد قربان زاده، بهنام کامرانی، فریده لاشایی، علی مشهدی الاصل، حسین محجوبی، شهلا معظمی، مانلی منوچهری، کتایون مقدم، الهام نفیسی، آتیه نوری، منوچهر نیازی، گیزلا وارگا سینایی و آرمان یعقوب‌پور به نمایش درمی‌آید.
نگارخانه برگ به نشانی میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی شرقی، شماره 12، عمارت عین الدوله برپاست.

** احمد نصرالهی در نگارخانه «هور»
نمایشگاه نقاشی‌های احمد نصرالهی جمعه 3 اسفند در نگارخانه «هور» افتتاح شد و تا 20 اسفند ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره 12 واقع شده است.

** «هنرمندان معاصر» در نگارخانه لاله
هشتمین نمایشگاه سالانه آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران با همکاری 90 هنرمند و بیش از 250 اثر جمعه 26 بهمن ماه در نگارخانه لاله برگزار می‌شود و تا 25 اسفند ماه دایر خواهد بود.
در هشتمین نمایشگاه آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران که با همکاری 90 هنرمند شکل گرفته است، بیش از 250 اثر با رویکرد مدرن و معاصر ارائه شده که در یک نگاه می‌توان آثار منتخبی از هنرمندان هشت دهه را در آن مرور کرد. 
رضا بانگیز، کامبیز درم بخش، مهدی حسینی، مینو اسعدی، احمد فتوت، حسینعلی ذابحی، همایون سلیمی، کیومرث کیاست، محمدرضا دادگر، ثمیلا امیرابراهیمی، فرشته غازی راد، مینا نوری، بهزاد شیشه گران، محمدرضا فیروزه ای، آرمان استپانیان، ایرج اسکندری، ترانه صادقیان، اکبر نیکان پور، ژیلا کامیاب، مرتضی اسدی، نیلوفر قادری نژاد،علی ندایی، پرویز روزبه، مصطفی ندرلو، رضا خدادادی ،فرح سید ابوالقاسم، فاطمه رادپور، احمد خلیلی فرد، جمشید حقیقت شناس، جواد نوبهار، رضا هدایت، مجید کورنگ بهشتی، کیوان عسگری، بهنام کامرانی، رضا افسری، آرمان یعقوب پور، پژمان رحیمی زاده، محمد خلیلی، مانلی منوچهری، مهرداد ختایی بخشی از هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه هستند.
نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله واقع شده است.

**«جایزه عکس شید» در راه‌ابریشم
نمایشگاه جایزه مستقل عکاسی مستند ایران در نهمین دوره جایزه عکس شید دربرگیرنده‌ پروژه‌های برگزیده‌ نهمین «جایزه شید» و سومین «گرنت شید» است که دهم اسفندماه جاری در گالری راه‌ابریشم برگزار شد.
این نمایشگاه با نمایش آثاری از جاوید نیکپور، معصومه بهرامی، مژگان عطارهای تهرانی، امید شکری، عرفان دادخواه، آزاده بشارتی، مهدی پدرام‌خو، زهره صباغ‌نژادیزد، ثنا احمدی‌زاده،‌ نرجس نادری‌نژاد و هادی آزادبخت همراه است. همچنین دو مجموعه از سومین گرنت شید نیز با آثاری از سجاد آورند و سیما چوبدارزاده کار خود را آغاز خواهد کرد.
آثار برگزیده نهمین دوره این جایزه مستقل توسط علی آقاربیع، جمشید حاتم، پیمان هوشمندزاده، غزاله هدایت، مهدی قاسمی، نیوشا توکلیان، مهدی وثوق‌نیا انتخاب شده‌اند. این هیات انتخاب، مسئولیت راهنمایی برگزیدگان را نیز به منظور تکمیل مجموعه‌هایشان در طول ماه‌های گذشته برعهده داشتند.
نمایشگاه جایزه عکس شید تا 23 اسفندماه جاری از ساعت 16 تا 20 در گالری راه ابریشم واقع در بلوار کشاورز، بین خیابان قدس و وصال، ساختمان تکنوآجر، شماره 210 طبقه چهارم برپاست. گالری روزهای دوشنبه‌ها و تعطیلات رسمی تعطیل است.


١٣:٠١ - جمعه ١٧ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٤٩٥٢    /    تعداد نمایش : ١٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني ولايت

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

حجاج بیت اللہ کے نام ولی امر مسلمین حضرت آيت الله خامنه‌اي کا پيغام

پايگاه پژوهشي و اطلاع رساني موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيدعلی خامنه ای «مدظله العالي»

بنياد سعدي

طرح تاپ

جامعة المصطفي العالميه

فرهنگستان زبان و ادب فارسي

كتابخانه ديجيتال يكپارچه

كتابخانه تخصصي تاريخ اسلام و ايران

بنياد انديشه اسلامي

انجمن فارسي آموزان خارجي - بنياد سعدي

فرهنگستان هنر

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

اردو ميں خبريں

IRIB

خبرگزاري جمهوري اسلامي

خبرگزاري بين المللي قرآن

خبرگزاري اهل البيت عليهم السلام

خبرگزاري قدس

سازمان ايرانگردي و جهانگردي

سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري

مرکز امور زنان و خانواده (رياست جمهوري)

ايرانيان خارج از کشور

مرکز اطلاعات و آمار زنان

دانشگاه بين المللي امام خميني(ره)

ده مرجع فارسی برای دانلود کتاب‌های الکترونیکی

UsersStats
Visitorsofpage: 657477
Visitorsofday : 20
Visitorsofpage : 1036690
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.1941

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت